Jakou kytaru koupit?

Pozor na špatný výběr typu kytary!

V první řadě je důležité vědět, jaký typ nástroje je vhodný pro výuku na základní umělecké škole. Pokud nevíte, potřebné informace o vhodném typu nástroje naleznete zde.

Velikost kytary

Dalším kritériem je velikost kytary.  Na výběr je z několika velikostí:

  • Nejmenší kytara 1/4 je určená pro děti ve věku 4 – 6 let.
  • 1/2 velikost kytary je vhodná pro děti 6 – 8 let.
  • 3/4 kytara je vhodná pro děti ve věku 8 – 11 let.
  • 7/8 kytara je vhodná pro děti 11- 13 let.
  • 4/4 kytara je vhodná od 13 let a výše.

Výše uvedené údaje jsou pouze informativní. Rozhodující pro správný výběr nástroje je také výška dítěte a další fyzické dispozice (např. délka prstů, velikost dlaně apod.).

Zvuk

Dalším důležitým faktorem je zvuk nástroje respektive jeho kvalita (hodnotí se barva zvuku /témbr/, intenzita, délka /sustain/.  Uvedené vlastnosti se odvíjejí od kvality použitých materiálů a postupu při výrobě (například zda je přední deska z masivu nebo překližky…). Tyto vlastnosti se hodnotí subjektivně.

Ladění

Neméně důležité je,aby nástroj ladil v polohách.

Obal na kytaru

Při nákupu nástroje je vhodné vybrat kvalitní polstrovaný nepromokavý obal. Současná nabídka  v obchodech je poměrně rozmanitá a bohatá.

Shrnuto a podtrženo

Výběr kytary bývá i pro profesionály oříškem. Je nutné si uvědomit, že se vždy porovnává kvalita zvuku s cenou.  Proto se před nákupem nástroje nejprve obraťte na mě (týká se současných žáků, popřípadě žáků budoucích). Rád vám osobně pomůžu s výběrem. Budete mít jistotu, že nástroj má všechny potřebné vlastnosti a kvality.

Štítky .Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.